Gaziantep Cinsel Tedavi

Telefon: +90 (216) 550 94 95 Telefon: +90 (342) 231 93 73
E-Posta: info@gaziantepcinseltedavi.com

Erken Boşalma Probleminin Çözümü

Erken Boşalma Probleminin Çözümü

Erken Boşalma Probleminin Çözümü :

Erken boşalma çözümü olan bir problemdir. Erken boşalmanın çözümünde çok farklı tedavi yaklaşımları kullanılır. Öncelikle erken boşalmanın sebebi öğrenilmelidir. Sebep psikolojik mi yoksa fizyolojik mi? Psikolojik terapiye başlamadan önce ürolojik tedaviye gidilmesini öneriyoruz. Eğer yapılan tetkikler sonucunda eldeki veriler olayın psikolojik olduğunu gösteriyorsa o zaman bir psikoterapi süreci başlatılır. Erken boşalma da ülkemizde çok kullanılan çözüm yöntemlerinden bazıları şunlardır. 
- Dur-başla yöntemi
- Lokal anestejik pomadlar, 
- Mastürbasyon egzersizleri 
- Cinsel ilişki pozisyonlarını değiştirme, 
- Yer değiştirme gibi yöntemlerdir. Bir de bunun sağlıksız ve zararlı olan yöntemleri vardır. Gerçi bunlar bir tedavi yöntemi sayılmazlar ama halk arasında kulaktan dolma bilgilerle uygulanırlar.
- Bitkisel ilaçlar 
- Geciktirici kullanma 
- Kondom kullanma 
- Cinciye gidip okutturma 
- Alkol alma
- Aşırı mastürbasyon 
- Düşünce değiştirme gibi basit yönergeler.

Erken boşalmada bizim kullandığımız terapi yöntemleri: 

Davranışçı terapi: Erken boşalmanın çözümünde pratik, etkili ve kalıcı bir çözüm için psikoterapi yöntemi geçerli ve başarılı yöntemdir. Daha çok davranışçı terapi yöntemleri kullanılır. Ev ödevleri ile terapi takviye edilir.
Hipnoz terapisi: Geçmiş yıllarda, çocukluk döneminde yaşanmış ve kişinin cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen travmatik, acılı, zorlu olaylar hipnoz terapisi ile temizlenir. Bilinç altı yeniden yapılandırılır. 
Bilişsel terapi: Bazı kişiler erken boşalma yaşamadan önce hep “Yine olmayacak. Gene erken boşalacağım” gibi düşünceleri tekrar ederler. Bu tür negatif düşünceler erken boşalmayı tetikler İşte bu tür negatif düşüncelerin ortadan kaldırılması için bilişsel terapileri kullanıyoruz.
Duygusal Boşalım Tekniği (DBK): Duygu bizim için çok önemlidir. Aşırı heyecan, sıkıntı, kaygı, korku duyguları erken boşalmayı tetikler. İşte bu tür duyguların anında temizlenmesi gerekiyor. Basit ve kolay bir şekilde uygulanan bu teknik sayesinde kişi dakikalar içinde o tür negatif duygularından kurtulur. Rahatlar, sakinler. Bu teknik çok kullanışlı ve etkili bir tekniktir. Erken boşalma sorunlarında çok güzel sonuçlar elde etmemize yardımcı oluyor. 
 

gazaintep erken boşalma tedavisi  kilis erken boşalma tedavisi   adıyaman erken boşalma tedavisi   hatay erken boşalma tedavisi   şanlıurfa erken boşalma tedavisi   mardin erken boşalma tedavisi   diyarbakır erken boşalma tedavisi   kahramanmaraş erken boşalma tedavisi   osmaniye erken boşalma tedavisi