Gaziantep Cinsel Tedavi

Telefon: +90 (216) 550 94 95 Telefon: +90 (342) 231 93 73
E-Posta: info@gaziantepcinseltedavi.com

Erkelerde görülen cinsel problemler

Erkelerde görülen cinsel problemler

 Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma, yada kontrolsüz boşalma erkeklerin yaşadığı bir sorundur. Kontrolsüz boşalma bir sorun olmaktan daha çok bir uyumsuzluk olarak değerlendirilir. Çünkü cinsel ilişkide en önemli şey uyum içinde olmaktır.  Erkek kadının orgazmından önce denetimsiz boşalır. Kadına ruhen yetecek kadar zaman ayıramaması sonucunda kontrolsüz boşalması bir cinsel uyumsuzluk olarak adlandırılır. Bu durum cinsel yetersizlik olarak tanımlanamaz. Sadece çözülmesi gereken bir sorun diyebiliriz. Çözümü kolay ve basittir. Cinsel ilişkide önemli karşılıklı cinsel haz, zevk ve tatmindir. Partneriniz cinsel ilişkide siz boşalmadan orgazma ulaşabilir. Bazen de siz eşinizden önce orgazma ulaşabilirsiniz. Burada boşalıyorsunuz ama bunun zamanını ayarlayamıyorsunuz. Denetim yada kontrol sizin elinizde değil. Böyle olunca tamamen karşı tarafla uyum problemi yaşıyorsunuz. Birisi ile sofraya oturuyorsunuz ama o sizden önce doyuyor. Buna problem diyebilir misiniz? Aynen bunun gibi erken boşalma bir yetersizlik değildir. Bu uyumsuzluğu cinsel terapilerle ortadan kaldırmak mümkündür. Bu denetimsiz boşalmaya ilgili yapılan çalışmaları ve istatistiki bilgileri aşağıda açıklayalım. Buna bilgilere göre; Eğer penis vajinaya daha girmeden önce boşalma olursa; ileri derecede… Eğer penis vajinanın içindeyken 1 dakikanın altında boşalma olursa; orta derece… Eğer penis vajinada iken 1-5 dakika arası boşalma olursa; hafif derece erken boşalma olarak kabul edilir. Normal ilişki süresi ise penis vajinada iken en az 5 dakika ve üstü olarak kabul ediliyor. Normal karşılananı ise 5-15 dakika arasıdır. Fakat bu durum tamamen özneldir, kişilere göre değişir. Cinsellikten en fazla zevki, hazzı nasıl alıyorsanız sizin için önemli olan odur. Denetimsiz boşalma yaşayan erkekler yetersizlik, utanç, eksiklik, aşağılanmış, küçük düşme hislerini çokça yaşarlar. “Hocam, boşandığım eşim sürekli benimle alay ederdi. Sende erkek misin? Beni doyuramıyorsun. Ben orgazm yaşamadan hemen sönüyorsun. Bu beni daha da gererdi” diyor. Erkeğin en büyük silahı erkekliğidir. Onda da sorun varsa adam yıkılıyor. İntiharı düşünen kişilerle çalıştık. Yaşanan bu duygusal kırılmaların, incinmelerin etkisiyle insan ilişkilerinde öfkeli, agresif, çekingen, kırılgan, güvensiz davranır. Veyahut kendini ispatlama gayreti içerisine girer. Yada yaşanan duygusal travmaların etkisiyle sorun yokmuş gibi yaşarlar. 

Erken Boşalma Nedenleri

Kontrolsüz, denetimsiz boşalmanın % 99’u psikolojik kökenli iken % 1’i bedensel faktörlere bağlıdır. Bu sorun kontrol etmeyi, denetimi sağlamayı bilmemekten oluşur. Ayrıca kısa sürede çözüme ulaşılır. Peki kontrolsüz boşalmanın sebepleri nelerdir?
- Ergenlik ve gençlik çağlarında yapılan aşırı mastürbasyonlar
- Otorite baskısına maruz kalmış kişilerde
- Aşırı heyecanlı kişiliklerde
- Cinsel perhizlere uzun süre devam eden kişilerde
- Hayat kadınları ile ilk cinsel deneyimini yaşarken hayal kırıklığı yaşayan kişilerde
- Cinsel içerikli hurafelere, mitlere, hikayelere önem veren kişilerde
- Depresif duygular yaşayan kişilerde
- Babayla yada otorite ile ilgili yaşanan ödipal çatışması olan kişilerde
- Uyarım eksikliği yaşayan farklı beklenti içinde olan kişilerde
- Suçluluk, günah, pişmanlık duygularını sıkça yaşayanlarda
- Gerginlik, korku duygularını sürekli yaşayan kişilerde
- Baskı altında yetiştirilmiş şahıslarda
- Bağımlı kişilik yapısına sahip olan kişilerde
- Yakalanma korkusunun olduğu bir ortamda ilişki yaşayan kişilerde
- Kadına karşı cinsel isteksizlik ve uyumsuzluk yaşayan kişilerde
- Yaşanılan travmatik olaylar, tacizler, tecavüzler
- İlk cinsel ilişkinin travmatik olması
- Ensest ilişkiye maruz kalma
- Şeker hastalığı, kronik alkolizm, kalp hastalıkları, prostat problemleri gibi nedenler
- Yoğun iş temposu, uykusuzluk, kötü beslenme alışkanlığı, aşırı stres yüklenmesi
- Eşi aldatma, kaçamak ilişkiler yaşama
- Madde kullanan, ilaç kullanan kişilerde görülebilir. Burada daha başka yüzlerce sebepten bahsedebiliriz.

Erken boşalan erkeğinin ruh hali

- Penise ve erkeğin cinsel kimliğine aşırı bir anlam yüklenmesi kişiyi aşırı gerer.
- Erkeğin kendini kadına göre cinsel yaşantıya daha çok hakim olmak zorunda hissetmesi
- Bunlara bağlı olarak performans anksiyetesinin ortaya çıkması sonucunda erkek kontrolsüz boşalma yaşayabilir.
- Kontrolsüz boşalma yaşayan erkek sorununu gizler.
- Terapi sürecine katılmak istemez.
- “Başarısız olacağım” düşüncesi beynini kemirir.
- Kontrolsüz boşalma öfke, kızgınlık, mutsuzluk duygularını, konsantrasyon problemlerini, özgüven kaybını doğurur ve depresyonu tetikler.
- Ruh sağlığı bozulur, sosyal ilişkileri zedelenir, evlilik hayatı bitme noktasına gelir.
- Kontrolsüz boşalmanın erkek için bir eksiklikmiş gibi hissettirilmesi, alay edilmesi, dalga geçilmesi, acınacak sözler söylenmesi bu sorunun daha da kronikleşmesine sebep olur.

Kontrolsüz Boşalmada Eşin Desteği Gerekir mi?

Toplumun erkekten beklediği performans çok fazladır. Erkek erkekliğini herkese ispat etmek zorundaymış gibi algılıyor kendini. Bu yanlış inanç erkeği gerdiği için garibim normal performansını da gösteremez. Bizim toplumumuzda cinsel sorunlar doğal olarak görülmez. Cinselliği ne kadar çok yaşıyorsanız o kadar güçlü olduğunu imajı sergilenir. İşte “ben bir günde üç defa yaşıyorum” gibi skor dile getirilir. Cinsellik skor elde etme değildir. Bir defa da olsa sağlıklı, huzurlu, karşılıklı doyum eksenli olanı tercih edilir. Bir kişinin günde 5 defa mastürbasyon yapması onun güçlü olduğu anlamına gelmiyor. Hatta bu kadar mastürbasyon problemdir. Kontrolsüz boşalma yaşayan erkeğin partnerinin tutumları, davranışları olaya yaklaşımı çok önemlidir. “Sende erkek misin be… Soğan erkeği… Yerim senin erkekliğini… Daha beni doyuramıyorsun…” gibi bir yaklaşım dağ gibi erkeği eritir. Bazen bu tür sözlerden cinayet gerçekleşir. Alaycı, küçümseyici, iğneleyici sözler ve davranışlar erkek için onur kırıcı olabilir.
İşte bu noktada kadın eşine anlayış göstermelidir. Ona yardımcı olmalı, terapi için onu desteklemelidir. Eşin desteği, duygusal yakınlığı erkeğin bu sıkıntısını azaltır. Çözümü kolaylaştırır. Hayatta herkes sorun yaşayabilir. Bu sorunla alay etmek hoş bir şey değildir. Evlilikte esas olan çiftlerin birbirine maddi manevi desteğidir. Cinsel terapilerle bu kontrolsüz, erken boşalma sorunundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Sertleşme, Ereksiyon Sorunu ve Çözümü

Sertleşme problemine değişik isimler verilebilir. Mesela iktidarsızlık denir. Ereksiyon problemi, erektil disfonksiyon, empotans gibi isimler de verilmektedir. Erkeklerdeki ereksiyon sorununun yada sertleşmeyi yeterince devam ettirememe sorununun çözümü, terapisi mümkündür. Ereksiyon sorunu her insanda görülebilir. Bu bir problemdir. Ölüm kalım savaşı değildir. Erkekliğe yüklenen abartılı anlam, değer bu sorunu yaşayan erkeği intiharın eşiğine kadar getirebiliyor. Ereksiyon problemi hem kadın hem de erkek tarafından kesinlikle büyütülmemelidir.   Ereksiyon problemi çözümünde terapiler genellikle eşli olarak devam ettirilir. Ama erkek yalnız da alınabilir. Ereksiyon problemi bir çok erkek tarafından değişik olaylara ağlı olarak yaşanabilir. Ereksiyon problemi 5-6 aydan daha uzun bir süreden beri sürüyorsa çözüm için bir uzmana gidilmesi gerekir. Ereksiyon probleminin çözümüne yönelik terapilere başlamadan önce bir ürolojik (bevliye) tedaviye katılmakta fayda vardır. Eğer fiziksel, organik bir problem varsa onun tedavisi hekim tarafından yapılır. Ama fizyolojik bir nedeni yoksa o zaman bizler yardımcı oluyoruz. Psikoterapi sürecine alıyoruz. Kaygıları, korkuları, endişeleri temizlenir. Vücut uzuvları sağlamsa her erkek normal cinsel yaşantısına kavuşabilir. Bu sorunun organk bir bozukluktan mı yoksa psikolojik mi olduğunu anlamak çok zor değildir. Zaten ürolojik muayenede yapılan testler, tetkikler, değerlendirmeler bunun fizyolojik olup olmadığını ortaya koyar.
Erkekler sabaha doğru erekte olurlar. Eğer sabah ereksiyonları yaşıyorsanız bu büyük br ihtimalle psikolojik kökenli olabilir. Cinsel isteksizlik ile ereksiyon problemini ayırt etmek gerekir. Ereksiyon problemi yaşayan erkek cinselliği ister ama erekte olamaz. Cinsel isteksizlikte ise kişi cinselliği istemez.


Ereksiyon (iktidarsızlık) sorununun çözümü nasıldır?

İktidarsızlık, ereksiyon probleminin çözümü bir sürece dayanır. Sabır, emek ve zaman ister. İktidarsızlığın çözümünde çoğunlukla bilişsel terapiler, davranışçı terapiler uygulanır. Biz merkez olarak bunların haricinde hipnoz uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca duygusal boşalım tekniklerimizle çok güzel sonuçlar elde ediyoruz. Fazladan uyguladığımız bu terapi teknikleri ile terapi süreci kısaltıyor ve daha kısa sürede başarılı sonuca ulaşabiliyoruz. Terapi süreci takım çalışması gerektirir. Eşlerin yaklaşımı önemlidir. Verdiğimiz ev ödevlerinin düzenli ve zamanında yapılması gerekir. Terapi sürecinde karşılıklı güven olursa sorun daha kısa sürede çözülür. Terapi sürecine öncelikle erkekteki “başarısızlık kaygısının” ortadan kaldırılması ile başlarız. Çünkü performans anksiyetesi kişiyi çok gerer. Daha sonra yaşadığı diğer utanma, çekinme, korku, endişe duygularını temizleriz. Bu duygular duygusal boşalım teknikleri ile çok kısa sürede temizlenir. İktidarsızlık ortaya çıktığında erken dönemde terapi sürecine başlamak çözümü kolaylaştırır.

İktidarsızlık sorunu için psikolojik terapiler nelerdir?

İktidarsızlık sorununun çözümü genellikle 5-10 seans arası sürüyor. Seanslar her gün de yapılabilir. Haftalık görüşmeler şeklinde de olabilir. İktidarsızlık, ereksiyon, sertleşmeme sorunu için uygulanan cinsel terapilerde daha çok bilişsel terapiler ve davranışçı terapiler uygulanır. Eğer erken boşalma ödipal çatışmadan kaynaklanıyorsa dinamik terapiler de uygulanır. Biz bu terapi tekniklerinin dışında hipnoz uygulamaları ve duygusal boşalım teknikleri de uyguluyoruz. Vajinismus sorunu yaşayan kadının eşi bu süreçte ereksiyon problemi yaşayabilir. Aynı cinsel terapi teknikleri ile bu sorunda giderilir. Erkeklerdeki iktidarsızlık, ereksiyon, sertleşmeme sorunu eğer fiziksel bir neden bağlı ise o zaman da ilaç tedavisi için 5 PDE inhibitörleri grubu ilaçlar kullanılır.


Erkeklerde cinsel isteksizlik nedir ve nasıl çözülür? 
 
Erkeklerde cinsel isteksizlik problemi bir çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Zaman içerisinde büyür ve tüm yaşamı olumsuz etkiler. Erkek cinsel istek ve arzusunu tamamen kaybeder. Cinsel objelere karşı ilgi ve alaka duymaz. Bazen iğrenme ve tiksinme durumu da olabilir. Sanki hadım edilmiş gibidir. Bütün cinsel istek ve arzuları sönmüştür. Diğer cinsel sorunlara göre çözümü biraz daha zordur. Öncelikle cinsel isteksizlik yaşayan erkeğin detaylı bir cinsel yaşam öyküsü alınır. Ortaya çıkan nedenler detaylı olarak gözden geçirilir. Kişide farkındalık oluşması için bu konular bilimsel olarak anlatılır. Cinsel isteksizlik ne zaman ortaya çıkmış? Neye bağlı olarak ortaya çıkmış? İğrenme, tiksinme, utanma, kaygı, korku duyguları sürece eşlik ediyor mu? Kişinin cinsellikle ilgili yanlış, eksik algıları nedir? Bütün bu konular netleştirilir. Bir delikanlı geldi. 22-23 yaşlarında… Askerden gelmiş. Ailesi evlenmesi konusunda ısrar ediyor. Ama bu delikanlı 15 yaşından beri iktidarsızlık yaşıyor. Aile baskısı o kadar çok ki intihar etmeye karar vermiş. En son çare olarak bizim merkezimize gelmişti. İlk olaylar nasıl başlamış. Bizim delikanlı o zamanlar ergenliğe yeni girmiş. İçedönük, duygusal bir kişilik yapısı var. İlk mastürbasyon denemelerini yapıyor. Bir gün birisi ona “Bir insanın mastürbasyon yapması öz annesi ile zina etmesi gibidir” demiş. “Çıplak kadın hayal etmek çok günah” demiş. O günden itibaren bizim adam cinselliği, cinsel fantaziyi hayatından çıkarmış. Tam 7 sene hiç sertleşme olmamış. Güzel bir terapi sürecinden sonra 5 ay içinde sorunundan kurtuldu. Gitti evlendi. Şimdi mutlu bir evliliği ve iki çocuğu var. İktidarsızlık sorunu yaşayan erkek eğer evliyse eşli çalışmalar da verilir. Bu tür ev ödevlerini davranışçı terapi yaklaşımına bağlı olarak veririz. Psikolojik kökenli cinsel isteksizlik çözümü, terapisi için; 
1- Bilişsel terapiler
2- Davranışçı terapiler
3- Bilişsel- davranışçı terapiler
4-  Dinamik terapiler
6- Hipnoterapi teknikleri
7- Duygusal boşalım teknikleri uyguluyoruz.
Bu sorunun çözüm süresi ortalama 10-15 seans sürmektedir. Terapi süreci bir kaç ayı bulabilir. Terapi sürecini sorunu yaşayan kişinin yaşı, eğitimi, algısı, inancı etkiler. Bazı vakalar birkaç ayda mutlu sona ulaşırken, işi ciddiye almayan, uğraşmayan, çaba göstermeyen kişiler ise 4-5 ay içinde bu sorundan kurtulabiliyorlar. 

ERKEKLERDE GEÇ BOŞALMA SORUNU VE TEDAVİSİ 

Erkeklerde görülen geç boşalma, orgazm olamama yada boşalamama gibi problemler psikolojik nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Şimdi böyle yazınca insanlar hemen korkuyorlar “Acaba çözümü yok mu?” diye. Erkeklerde geç boşalma sorununun tabiî ki çözümü, terapisi var. Erkeklerdeki boşalma problemi cinsel terapilerle ortadan kaldırılabiliyor. Erken boşalmak bir sıkıntı olduğu gibi geç boşalmak da bir sorundur. Bu tür sorunların temelinde de gene negatif olumsuz düşünce ve inanç kalıpları vardır. Erkek eşiyle aynı zamanda orgazma ulaşmak için kendini zorlar. Geciktirici aparatlar kullanır. Bazı bitkisel ilaçlar, geciktiriciler kullanır. Bir süre sonra hiç boşalamaz. Dakikalarca ilişki yaşasa da boşalma gerçekleşmez. Bu sefer peniste uzun süreli erekte olmasından dolayı ağrılar meydana gelir. Eşlerin aynı zamanda orgazm olmaları, çiftlerin cinsel uyumunun çok iyi olduğu anlamına gelmiyor. Cinsellik lüks bir iştir. Aşırı sıkıntı, stres cinsel yaşamı olumsuz yönde etkiler. Erkeklerde görülen bu geç boşalma, hiç boşalamama yada orgazm olmama sorunu cinsel terapilerde uygulanan, bilişsel, davranışçı yöntemlerle, hipnoterapi ile ortadan kaldırılabilir. Duygusal boşalım teknikleri (dbk tekniği) güzel sonuçlar elde edebiliyoruz.
Cinsel terapilerde; 
- Kişi genelde boşalma kontrolüne odaklanır, uzman ise cinsel ilişkide hazza odaklanması gerektiğini öğretir.
- Cinsel terapide ön sevişmelerin kalitesi yükseltilirken haz ve uyarının arttırılması sağlanır.
-  Gergin bir vücutla sağlıklı bir cinsel ilişki yaşanılmaz. Bunun için cinsel ilişki sırasında vücudun yeterince gevşetilmesi, relaks olması öğretilir.
- Cinsel ilişkinin sağlıklı bir zemine oturtulması için erotik sözler, aşk oyunları ve cinsel fanteziler tavsiye eldir.
- Cinselliğin bir görev değil de haz, zevk, lezzet ve keyif olduğu öğretilir.
- Eğer erkeğin kişilik problemi varsa bireysel terapilerle o tür sorunları da çözülür.
- Eşler arasındaki motivasyonu artırmak için ev ödevleri verilir.
- Eşler arasında varsa iletişim çatışmaları giderilir.
- Geç boşalma, boşalamama, orgazm olamama kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 10-15 seans kadar sürer.
- Cinsel terapinin başarılı olması için eşlerin terapiye gönüllü katılması gerekir. Çevrenin, akrabaların zoru ile terapiye katılmaları sağlıklı olmaz.
 

gazaintep erken boşalma tedavisi  kilis erken boşalma tedavisi   adıyaman erken boşalma tedavisi   hatay erken boşalma tedavisi   şanlıurfa erken boşalma tedavisi   mardin erken boşalma tedavisi   diyarbakır erken boşalma tedavisi   kahramanmaraş erken boşalma tedavisi   osmaniye erken boşalma tedavisi