Gaziantep Cinsel Tedavi

Telefon: +90 (216) 550 94 95 Telefon: +90 (342) 231 93 73
E-Posta: info@gaziantepcinseltedavi.com

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik (Orgazm Olamama)

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik (Orgazm Olamama)

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik (Orgazm Olamama)

Cinsel isteksizliğin ne olduğunu bilirsek işimiz kolaylaşacak. Şimdi bunu kısaca açıklayalım. Organizmanın hayatta iki asli görevi vardır. 
1- Hayatta kalmak. 
2- Üremek, neslini devam ettirmek. Bütün canlılarda insanlarda, hayvanlarda ve bitkilerde bu iki kural geçerlidir. Bizi yaratan, programlayan güç öylesine harika programlamış ki bir çok şeyi otomatik yapıyoruz. Bizim doğamızda hazza, lezzete ulaşmak, acıdan elemden kaçmak var. Atalarımız “aş gördün giriş, iş gördün sıvış” demişler. Hayatı devam ettirebilmek için haz motorumuzun çalışması lazım. Yemek yiyoruz ve bundan bir lezzet alıyoruz. Bazen gribal enfeksiyon yaşarız ve dilimiz tat alma duyusunu kaybeder. O zaman yemek yiyemeyiz. Bizi yaratan yemek işini zevkli hale getirmiş. Göz gördüğü güzel şeylerden zevk alıyor. Kulak duyduğu güzel seslerden zevk alıyor. Yanımız da sürekli eşek anırsa hemen oradan kaçarız. Çünkü anırma sesi hoş değildir. Cinsellikte de haz ve lezzet var. Şimdi cinsellikte haz, lezzet, orgazm olmasa kim evlenirdi? Kim sadece “neslim devam etsin” diye gidip evlenir. Bizler balık gibiyiz. Yaratıcı oltaya yemi takmış biz hop yutuyoruz. Ya çocuğa bakmak zor ve zahmetli bir iş… Ama orada da yaratıcı bizi gafil avlıyor. İçimize şefkat ve merhamet duygusunu koymuş. Çocuğu görünce içimiz eriyor. Yemiyoruz yediriyoruz. B*kunu temizlerken bile pışpışlıyoruz, seviyoruz. İşte biz her konuda haz eksenli yaşıyoruz. Haz, zevk, lezzet olmazsa cinsellikte olmaz. Bizim doğamız bu lezzeti, hazzı almaya uygun dizayn edilmiş. İşte bir kişi haz ve lezzet almıyorsa içindeki bazı duygular dumura uğramıştır. O duyguları yeniden canlandırmak gerekiyor. Neslin devam etmesi için karşıt cinslerin bir araya gelmesi gerekiyor. Nasıl ki arıları çiçeğe çeken güzel kokular varsa erkek ve kadını da birbirine yaklaştıran uyarıcılar vardır. Bizler sazan balığıyız ya hemen atlıyoruz. Bir erkek kadının manyetik alanına girdiği zaman aklı başından gider. İşte görme, işitme, duyma, dokunma, tatma duyuları ve duygu ve düşünceler içimizdeki cinsel istek ve arzuyu tetikler. Bu durum normal insanlar için geçerlidir. Bazen de bir kadın çocukluğundan itibaren cinsellikle ilgili hep olumsuz yaşantıları deneyimler. Cinsellik düşüncesi onda acı ve elemi çağrıştırır. İşte bu tür kadınlar cinselliğe karşı isteksizlik duyarlar.
- Hamile kalma korkusu
- Kızlık zarını kaybetme korkusu
- Kadının cinselliği istemesinin ayıp karşılanması
- Acıyacak korkusu
- Yırtılacak korkusu
- Kanayacak korkusu
- Ahlaki ve kültürel yasaklar
- Yetişme tarzı ve ailevi baskılar
- Eşlerin uyumsuz olması 
- Depresif ruh halinde olmak
- Eşe karşı güveni kaybetme
- Kullanılan ilaçların yan etkileri
- Cinsel ilişkiye zorlanmak
- Taciz veya tecavüz yaşamak
- Hormonal bozukluklar cinsel isteksizliği ortaya çıkarabilir. Normal olan her kadın zevk alma kabiliyetine sahiptir. İsteksiz kadın terapi sürecine katılarak istek duyma, ilişkiden zevk alma veya orgazm olma gibi duyguları öğrenebilinir. Kadınlarda cinsel isteksizlik çözülebilen bir sorundur. Psikoterapi süreci ile kadının zevk ve haz alma duyuları yeniden canlandırılır. Orgazm olmayı öğrenebilir. Hayatı güzel yaşamak herkesin hakkıdır. Kendi güzelliklerinizi keşfetmek için hemen bir terapi sürecine katılmanızı tavsiye ediyoruz. Cinsel isteksizlik yaşayan kadınları terapiye alıyoruz. Terapi süreci bitince genellikle şöyle derler. “Hocam, ben 10 sene boşa yaşamışım. Şimdi insan olduğumun, kadın olduğumun farkına vardım. Buraya ilk defa gelirken çok utanmıştım ama iyi gelmişim. İyi ki varsınız”.

Vajinismus tedavisi Adıyaman   Vajinismus tedavisi Kahramanmaraş  Vajinismus tedavisi Diyarbakır   Vajinismus tedavisi  Kilis    Vajinismus tedavisi Hatay   Vajinismus tedavisi Osmaniye   Vajinismus tedavisi Mardin  Vajinismus tedavisi Gaziantep