Gaziantep Cinsel Tedavi

Telefon: +90 (216) 550 94 95 Telefon: +90 (342) 231 93 73
E-Posta: info@gaziantepcinseltedavi.com

HEM EVLİ HEM BAKİRE, HEM BAKİRE HEM HAMİLE KİMDİR?

HEM EVLİ HEM BAKİRE, HEM BAKİRE HEM HAMİLE KİMDİR?

Vajinismus   ilginç bir cinsel problemdir. Şimdi size bir bulmaca sorsam “Hem evli hem bakire, hem bakire hem hamile kimdir?” desem cevabınız ne olur? Bu bilmecenin cevabı vajinismus yaşayan kadın olur. Vajinismus yaşayan bir kadın ilişki esnasında istem dışı kendini kasar. Bu onun elinde olan bir şey değildir. Yıllarca iki kardeş gibi yaşarlar. Bu durum ön sevişmeye engel değildir. Gayet başarılı ön sevişme yapabilirler. İşte bu ön sevişmelerde sürtünerek orgazma ulaşırlar. Böyle bir durumda bayan hamile kalabilir. Ben bir tane, iki tane çocuğu olan çok vajinismus vakası aldım. Hamiledir ama aynı zamanda bakiredir. Bu tür vakalar genellikle sezeryan doğum yaparlar. Ülkemizde her 100 kadından 10’un da vajinismus olduğu tahmin ediliyor. Yani oran % 10 deniyor. Vajinismuslu kadında cinsel birleşmeden korkar. İster ama penisin, başka bir cismin, parmağın, muayene aletinin, tamponun vajinasına girmesine izin vermez. Penisin girişine karşı asil bir duruşu vardır. Canı pahasına girişi engeller. Kadının vajinasının giriş kısmında bulunan kaslar kasılır. Kadın bu kasılmayı kendisi kontrol edemez. Çok yoğun bir korkusu vardır. Bu korkuyla beraber vajinadaki kaslar kasılır. Ayrıca bunun dışında bacaklarda, hatta tüm vücutta kasılmalar olur. Ayrıca kadın ağlama, titreme, çarpıntı, bayılacak gibi olma durumlarını da yaşayabilir. Erkek ilişki için eşine yaklaştığında bazen eşini dehşet içinde görür. Çünkü kadın için ilişki yaşamak tam bir dehşet anıdır. Kadın sanki tecavüze uğruyormuş gibi eşini iter, tekmeler, tokatlar. Cinsel birleşmeye izin vermez. Vajinismus problemi çoğu zaman evlendikten sonra belli olur. Bir çok kadın “ben vajinismus problemini duyardım ama benim yaşayacağım aklıma gelmezdi” der. İlk ilişkiden sonra çözmek için sık sık deneme yapılır. Ama her denem hüsranla sonuçlanır. Zamanla çiftler umutlarını yitirirler. Çoğu çift bu problemi ailesi ile paylaşmaz. İlk etapta bir cinsel terapistten yardım almayı da pek düşünmezler. Ailelerin haberi olursa bu sefer ayrı bir sıkıntı başlar. Her gün anneler arar. “Kızım bu gün bir şey oldu mu?” diye sorarlar. Bu durumda çiftleri gerer. Bir süre bu durumdan sıkılan çiftler “Tamam o iş oldu” deyip yala söylerler. Aileler aramayı bırakır ama sosyal çevrenin çocuk baskısı ortaya çıkar. Çiftler uzun bir süre sadece sürtünerek ilişki yaşarlar.

Vajinismus    yaşayan kadın kendini eksik hisseder. Hatta eşini başka kadınlara gitmesi için yönlendirir. Ben sana kadınlık yapamıyorum. Git bu işi para ile yapan birisiyle yap” derler. Erkek ise kendini ret edilmiş hisseder. Bu sorunlar çözülmezse evlilik boşanmayla sonuçlanabilir. Vajinismus çiftlerinin birbirlerine karşı olan sevgileri çok fazladır.

Vajinismustan  dolayı boşanmış çiftler arıyorlar. “Hocam, bir çok uzmana gittik. Ama sonuç alamadık. Genellikle parmak egzersizleri verdiler. Biz de yapamadık. Size gelsek farklı bir çözüm önerir misiniz? Biz birbirimizi çok seviyoruz. Bu sorun çözülürse yeniden evlenmek istiyoruz” diyorlar. Geliyorlar, terapiye alıyoruz ve sorun çözülüyor. Gidip yeniden evleniyorlar. Vajinismuslu çiftler de genellikle 4-5 yıldan sonra çocuk baskısı artar. Öyle sosyal baskıya maruz kalırlar ki gidip tüp bebek denemesi bile yaptırırlar. Bazen doğurgan kadınlarda doğal yollardan hamile kalma olayı olur. Penisle vajen birleşmese de sürtünerek orgazma ulaşan çiftlerden erkek vajen üzerine boşalır. Hamam gebeliği dediğimiz olay gerçekleşir ve bayan hamile kalır. Genellikle sezeryanla doğum yaparlar. Çocuk doğunca aileler çok rahatlarlar. Bazı çiftler doğumdan sonra vajinismusun biteceğini sanırlar. Ama vajinismus kaldığı yerden devam eder. Yüzlerce farklı sebepten dolayı vajinismus yaşanabilir. Bu bir psikolojik problemdir. Vajinismus yüzde yüz çözülebilen bir sorundur. Çözmek için ilk iş bu işi profesyonel yapan bir uzman bulmaktır. Çünkü bir çok kişi vajinismus sorunu ie ilgilendiğini ifade etmektedir. Ama terapi yöntemi olarak parmak egzersizlerinden başka uyguladığı bir şey de yoktur. Halbuki vajinismus probleminin çözümünde yüzlerce farklı teknik kullanılabilir. Sorun belli ve çözüm var. O zaman beklemenin mantığı yok. Uyum içinde çalışacağınız bir uzmanın kapısını çalmak için geç kalmayın.

Vajinismus tedavisi Adıyaman   Vajinismus tedavisi Kahramanmaraş  Vajinismus tedavisi Diyarbakır   Vajinismus tedavisi  Kilis    Vajinismus tedavisi Hatay   Vajinismus tedavisi Osmaniye   Vajinismus tedavisi Mardin  Vajinismus tedavisi Gaziantep